Menu Zamknij

Od projektu ogrodu do realizacji

Każdy marzy o pięknym zadbanym ogrodzie gdzie będzie mógł wypoczywać, przyjmować gości, opalać się itd. To wizytówka naszego domu.

Projekt ogrodu najlepiej zacząć już zimą by zdążyć ze wszystkim do wiosny. Znalezienie odpowiedniej firmy i terminu też może potrwać. Firma wykonująca projekt musi najpierw do nas przyjechać zrobić pomiar, sprawdzić jakie jest nasłonecznienie ogrodu. Następnie po zapoznaniu się z oczekiwaniami klientów powstaje projekt.

Oczekiwania korygują nieraz potrzeby roślin. Nie wszystkie mogą być w pełnym słońcu, tempo wzrostu też ma tu znaczenie. Dlatego warto projekt ogrodu zlecić fachowcom. Sami moglibyśmy popełnić parę błędów i stracić zainwestowane w ogród pieniądze. A tak mamy pewność, że wszystko będzie odpowiednio zaplanowane.

To wszystko trwa. Po akceptacji projektu dopiero można zacząć działać.

Prace w ogrodzie najlepiej wykonać wczesną wiosną by latem w pełni korzystać z ogrodu. Rośliny zdążą się ukorzenić, a trawa zazielenić. Jeśli ktoś ma taką możliwość dobrze założyć od razu system nawadniający. Pomoże mam to zadbać o rośliny. Jest to szczególnie ważne w upalne dni gdy wyjeżdżamy i nie ma kto podlać roślin.